Temel SPSS Eğitimi

Temel SPSS Eğitimi Kayıtları Başladı

İzmir İstatistik Merkezi’ne hoş geldiniz. İzmir’de SPSS eğitimi almak istiyorsanız şimdi tam sırası! Öncelikle SPSS nedir? SPSS (Statistical Package for the Social Sciences), Türkçesiyle “Sosyal Bilimler için İstatistik Programı” öncelikli olarak Sosyal Bilimlerde ve bunun yanı sıra Eğitim Bilimleri, Sağlık ve Fen bilimleri alanlarında analiz yapmak için kullanılan bir bilgisayar programıdır. Kurum ve kuruluşlar programı Pazar araştırmaları yapmak için de kullanmaktadır. Görünüş olan arak Microsoft Excell’e benzer bir program olan SPSS Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

İzmir İstatistik Merkezi olarak düzenleyeceğimiz “Temel SPSS Eğitimi” kapsamında öncelikle SPSS programı ile ilgili bilgiler ve program ile neler yapılabileceğini anlatılacaktır. İstatistik programına giriş yapılacak verilerin ham haldeyken analizlere göre gruplandırılması işlenecektir. Gruplandırmanın ardından bu verilerin SPSS ortamına aktarılması üzerinde durulacaktır. Ardından programa girişi yapılan verilere hangi istatistiksel analizlerin uygulanacağı ve bu analizlerin nasıl uygulandığı öğretilecektir. Analizin ardından tablolaştırılan verilerin yoruma hazır hale getirilmesi ve yorumlanma süreci işlenecektir. Aşağıda eğitimin detaylarını inceleyebilirsiniz:

  • ·        Veri Girişi

·        Temel İstatistiksel Frekans bulma

·        Tanımlayıcı İstatistikler

·        Normallik Testi

·        Anova Testi

·        T testi

·        Diğer testler ve yukarıdaki testlerin uygulamaları Akademik Çalışmalarınız ve Sektörel Araştırmalarınıza Yardımcı

Lisans, Yüksek lisans ve doktora tezlerinin yanı sıra proje ve makale gibi diğer akademik çalışmalarda istatiksel analizlerin sonuca ulaşmada önemli bir yeri bulunmaktadır. Hem sektörel açında size avantaj sağlayacak hem de akademik çalışmalarınızda büyük önem taşıyan SPSS programını öğrenmek istiyorsanız “Temel SPSS Eğitimi” programımıza kayıt olmayı unutmayın! Yaz dönemini kendinizi geliştirerek değerlendirmek için bu fırsatı kaçırmayın. Eğitime web sitemiz üzerinden online kayıt olabilir ya da +90 0232 342 31 14 no’lu sabit şirket hattımızdan bize ulaşabilirsiniz! Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip ederek eğitim ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


spss istatiksel analiz eğitimi

© 2019 lebovciconcept.com. Tüm Hakları Saklıdır.